Economisti Contabili – CLOSED

Timisoara, Romania

Pentru mai multe companii din Timisoara si judetul Timis, din diferite industrii (Agro, Medical, Productie, Automotive, Consultanta s.a.), cautam mai multi Economisti Contabili.

Responsabilitati:

  • Inregistreaza documentele contabile in sistemul informatic si asigura reflectarea corecta a informatiilor in contabilitatea financiara si de gestiune
  • Realizeaza evidente contabile privind diferite operatiuni prin casa, banca, deconturi
  • Intocmeste ordine de plata, declaratii catre autoritatile statului si state de plata
  • Urmareaste scadentele la furnizori si clienti
  • Mentine legatura cu autoritatile statului (dupa caz, impreuna cu colegii si managerul direct)
  • Mentine legatura cu clienti interni sau externi

Cerinte:

  • Studii economice superioare
  • Cunoasterea limbii Engleze la nivel cel putin mediu (Italiana sau Germana reprezinta un avantaj)
  • Cunostinte solide cu privire la inregistrarea in contabilitate a operatiunilor prin casa si banca
  • Cunostinte contabilitate primara si financiara
  • Cunoastere sistemelor de operare contabile/ SAP prezinta un avantaj
  • Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel)
  • Persoana flexibila, orientata spre rezultate si catre respectarea termenelor limita
  • Persoana meticuloasa, organizata si atenta la detalii