Manager Departament Logistica – Expeditie Marfa – CLOSED

Lugoj, Romania

Pentru clientul nostru, una dintre cele mai mari companii de retail la nivel global, cautam Manager Departament Logistica – Expeditie marfa, locat in Lugoj, judetul Timis.

Responsabilitati:

  • Vei instrui personalul din subordine in vederea imbunatatirii rezultatelor si cresterii eficientei
  • Vei pune in aplicare procedurile organizationale existente
  • Vei conduce si vei coordona o echipa de 20 – 100 de oameni
  • Vei coordona comisionarea marfii in timp util si o vei pune la dispozitie pentru departamentul de expeditie
  • Vei controla si pregati returul din magazine
  • Vei organiza si efectua inventarul in depozit

Profil:

  • Minim 3 ani experienta in Logistica si minim 1 an pe o pozitie similara
  • Studii superioare finalizate
  • Sa dai dovada de flexibilitate, in special pe perioada scolarizarii
  • Rezistent la stres si sa dai dovada de angajament din proprie initiativa
  • Abilitati de conducere, corectitudine, aptitudini de organizare foarte bune
  • Orientat catre rezultat
  • Buna capacitate de a comunica si de a lucra atat in echipa, cat si individual
  • Cunostinte de Limba Engleza
  • Cunostinte de MS Office (Excel, Word, PowerPoint)

Se ofera:

  • Perspectiva unei cariere intr-o companie multinationala de succes în piata de retail
  • Asigurare privata de sanatate
  • Abonament de fitness pentru a putea fi tot timpul in forma
  • Scolarizare intr-o echipa dinamica si motivata pentru a putea performa la capacitati maxime
  • Mediu de lucru modern, placut si dinamic, deoarece nimic nu este mai important decat sa te simti bine la locul de munca
  • Salariu peste medie corelat cu experienta, deoarece clientul este unul dintre retailerii cu cele mai bune pachete salariale din Romania
  • Masina de serviciu, pentru ca deplasarile sa fie mai facile si mai placute
  • Posibilitatea de a te implica in proiecte foarte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajuta compania sa isi pastreze pozitia de angajator de top in piata