Asistent Comercial Maghiara

Buzias

Clientul nostru (productie) angajeaza in cadrul departamentului de vanzari – biroul comercial, in locatia de langa Timisoara (40 de km) si anume in Buzias un Asistent comercial.

Candidatul ideal

Profil:
 Studii superioare (Constructii Civile si Industriale – ar fi un plus)
 Cunoasterea limbii maghiare la nivel avansat
 Orientarea spre atingerea obiectivelor
 Abilitati de comunicare
 Spirit organizatoric
 Capacitatea de a invata caracteristicile tehnice ale produselor
 Capacitatea de a evalua si a lua decizii prompte
 Punctualitate
 Adaptabilitate/flexibilitate

Cateva dintre responsabilitati:
 Gestionarea bazei de date cu clientii companiei
 Actualizeaza in programul utilizat, in timp util, orice informatie privind modificarea termenelor de
plata, a termenelor de livrare a marfii, precum si a datelor de identificare a clientilor alocati
 Mentinerea contactului cu clientii companiei
 Dezvoltarea relatiei oportune intre client si furnizor
 Verificarea, inainte de inregistrarea clientilor, in baza de date a companiei, existenta acestora, precum
si corectitudinea datelor furnizate, pe site-ul Ministerul Finantelor
 Asigura existenta tuturor documentelor specifice (mentionate in instructiunile de lucru aplicabile)
inregistrarii clientilor in baza de date a companiei
Gestionarea contractelor incheiate cu clientii companiei
 Gestionarea comenzilor clientilor companiei