Senior Accountant

Timisoara

Daca iti doresti sa iti dezvolti cunostiintele financiar contabile in cadrul unor companii multinationale aceste oportunitati sunt pot fi urmatorul pas in cariera ta:

Companii internationale de transport, productie, servicii cu sediul principal in Timisoara cauta contabili seniori ( AR/AP/GL)

CANDIDATUL IDEAL:

– Absolvent studii superioare economice
– Experienta in domeniu minim 3 ani

– Experienta in SAP

– Abilitati de rezolvare a problemelor
– Abilitati foarte bune de comunicare, organizare, planificare si atentie la detalii
– Cunostinte bune de contabilitate si fiscalitate
– Cunostinte avansate de operare Excel, Word,

RESPONSABILITATI/BENEFICII:

– Primeste documentele justificative, verifica corectitudinea acestora, efectueaza inregistrarile contabile conform legislatiei in vigoare
– Verifica datele introduse in programul de contabilitate
– Tine evidenta contabila si urmareste furnizori/clienti interni/externi
– Tine evidenta contabila a stocurilor, imobilizarilor si a cheltuielilor in avans
– Intocmeste situatii contabile diverse privind: mijloace fixe, reconcilieri conturi terti, alte situatii cerute de catre seful direct sau management
– Verifica jurnalele de cumparari/vanzari, reconcilieaza soldurile de stocuri, deconturi, avansuri salariati,etc.

– Intocmeste declaratii tva si intra comunitare .
– Tine evidenta contabila pana la nivel de balanta si participa la intocmirea balantei alaturi de superior
– Participa la elaborarea declaratiilor si a raportarilor periodice
– Participa la elaborarea situatiilor pentru Auditul anual si a eventualelor controale