Inginer Automatist/ Electronist – CLOSED

Timisoara, Romania

Pentru unul dintre clientii nostri din industria medicala, aflata in plina dezvoltare, cautam un Inginer Automatist, Electronist pentru locatia lor din Timisoara, Romania.

Responsabilitati:

  • Supravegherea functionarii in parametri a instalatiilor
  • Reparatie si intretinere linii productie, mentenanta corectiva, preventiva si predictiva
  • Se implica direct in diagnosticarea/ rezolvarea problemelor ivite in functionarea liniilor de productie
  • Asigura revizia tehnica pentru a determina functionalitatea utilajelor
  • Coordoneaza/ participa la Calificari/ Validari ale instatiilor/ proceselor
  • Coordoneaza/ participa la proiectele de investitii de la caietul de sarcini – executie – parametrizare – punere in functiune

Cerinte:

  • Absolvent studii superioare tehnice de profil
  • Experienta in programare PLC-uri de tip Simatic + HMI (human machine interface)
  • Minimum 3 ani experienta pe un post similar
  • Limba engleza fluent
  • Disponibilitate la program de lucru in schimburi
  • Disponibilitate pentru deplasari
  • Cunostinte de operare in MS Office

Daca iti doresti un colectiv prietenos, entuziast si care sa te aprecieze, un mediu de lucru profesionist si un salariu motivant, asteptam CVul tau!