Suport Clienti Showroom – CLOSED

Bucuresti

Pentru clientul nostru, companie internationala de distributie accesorii pentru mobilier, cautam doua persoane pentru rolul de Suport Clienti Showroom in Bucuresti.

Responsabilitati:

  • Interfata dintre clienti si compania client in Showroom
  • Preluare a solicitarilor clientilor  si distribuirea catre colegii care ii pot ajuta
  • Oferire de informatii privind serviciile si produsele companiei
  • Emitere facturi/ facturi proforme pentru lucrarile executate si inmanarea lor clientilor sau transmiterea catre acestia prin email
  • Tine permanent legatura cu clientii, informandu-i asupra statusului comenzilor si datei de finalizare a acestora si/ sau pentru rezolvarea oricaror probleme legate de solicitarile lor
  • Intocmeste si trimite oferte comerciale clientilor
  • Asigura suportul administrativ pentru departamentul din care face parte
  • Preia apelurile telefonice si le distribuie in cadrul departamentului
  • Mentine la zi baza de date cu clientii si solicitarile acestora
  • Asigura fluxul documentelor in cadrul departamentului (copiere, distribuire, arhivare)

Cerinte:

  • Interes si disponibilitate de a lucra cu clienti
  • Persoana prezentabila si ingrijita
  • Abilitati de comunicare (constructiva, deschisa)
  • Abilitatea de a gestiona situatii tensionate si/ sau presante
  • Capacitatea de a-ti planifica si organiza in mod eficient propria activitate
  • Onestitate, implicare, adaptabilitate
  • Minim studii medii
  • Cunostinte de utilizare a pachetului MS Office

Beneficii Oferite:

  • Posibilitati de dezvoltare profesionala si de promovare ( in departamentul de vanzari sau de produs)
  • Training, privind produsele si serviciile companiei si relationarea cu clientii
  • Salariu competitiv raportat la nivelul de experienta, cunostinte si aptitudini
  • Telefon, laptop